מרכז אוראסיס לרפואת עיניים | ד״ר עוראה נאסר MD MPH

בדיקת התאמה חינם

הדרך הטובה ביותר לברר אם אתם מתאימים לניתוח לייזר היא לבוא לבדיקת התאמה חינם. במהלך הבדיקה, עובר ד״ר נאסר על התיק הרפואי שלך, שואל כמה שאלות, מבצע בדיקת עיניים מלאה הכוללת הרחבת אישונים ומבצע בדיקות הדמיה של הקרנית. בתום הבדיקה, ד״ר נאסר יסביר לכם יותר על ניתוחי הלייזר ויענה לכל השאלות שלכם ובסוף ידבר אתכם על האפשרויות לניתוח לייזר במקרה שלכם ומה הניתוח המתאים ביותר עבורכם. ד״ר נאסר יעזור לכם לבחור בניתוח המתאים בשבילכם, וזאת על בסיס סוג וחומרת בעיית המשקפיים, בריאות העין, עובי הקרנית, ההיסטוריה הרפואית שלכם, ההיסטוריה הרפואית המשפחתית, הרגלים, תחביבים וציפיות.  

האם אני מתאים/ה לניתוח לייזר להסרת משקפיים?

רוב האנשים מתאימים לניתוח לייזר והסרת משקפיים, אך קבוצה קטנה לא מתאימה לניתוח זה. הדרך הטובה ביותר לברר אם אתם מתאימים לניתוח זה היא לבוא לבדיקת התאמה חינם אצל ד״ר עורואה נאסר. בשורות הבאות מופיע שאלון קצר המיועד להעריך את המצב שלכם. אם התשובה על כל השאלות או על רובן היא חיובית, אז ייתכן שאתם מתאימים לניתוח לייזר להסרת משקפיים, ויש להתקשר אלינו כדי לקבוע בדיקת התאמה חינם

ומה אם אני לא מתאים/ה לניתוח לייזר להסרת משקפיים?

חלק קטן מהמטופלים לא מתאים לניתוח לייזר להסרת משקפיים, וזאת בגלל מספר סיבות כמו מספרים מאוד גבוהים, עובי קרנית קטן, מחלות בקרנית ועוד. מטופלים אלו עדיין יכולים להיפטר מעדשות מגע או משקפיים בעזרת הטכנולוגיות הניתוחיות הבאות:

איי.סי.אל (ICL)

במטופלים שאינם מתאימים לניתוח לייזר, איי.סי.אל היא אפשרות מצוינת. בניתוח זה, עדשה מסיליקון, כמו עדשת מגע, קטנה ודקה מושתלת לתוך העין מאחורי הקשתית (החלק הצבוע של העין). ניתוח זה יכול לטפל במספרים גבוהים וצילינדירים גבוהים עם תוצאות מצוינות. תקופת ההחלמה והריפוי הם מהירים ודומים לניתוח לאזיק וסמייל. 

אר.אל.אי (RLE)

מטופלים שאינם מתאימים לניתוח לייזר וגם לא לניתוח איי.סי.אל, ניתוח אר.אל.אי היא אפשרות מצוינת. בניתוח זה, העדשה הטבעית של העין מוחלפת בעדה תוך עינית מסיליקון כמו בניתוח קטרקט. בניתוח כזה אפשר להשתיל סוגים שונים של עדשות לתיקון מספרים גבוהים וצילינדירים גבוהים, ויש גם אפשרות לבחור עדשות מולטיפוקליות. 

דברים שחשוב לדעת לפני הגעה לבדיקת התאמה

דילוג לתוכן